POMPY CIEPŁA POWIETRZE-WODA - EKOLOGIA I WYDAJNOŚĆ

W grę wchodzi także argument o cenie samego systemu, kosztach instalacji i oczywiście o perspektywach amortyzacji. Ludzie mają świadomość po jakim czasie dana inwestycja się zwróci. Dla coraz większej ilości osób jako najlepsze rozwiązanie jawi się ogrzewanie domu i wody za pomocą powietrznej pompy ciepła. Warto zatem przyjrzeć się bliżej temu zagadnieniu.

Co to jest powietrzna pompa ciepła?

Powietrzne pompy ciepła to wydajne i ekologiczne rozwiązanie stosowane w zakresie ogrzewania domu i wody. Cały mechanizm polega na pozyskiwaniu ciepła z powietrza na zewnątrz. Pompa powietrze woda – to system, w którym w podobny sposób ogrzewana woda rozprowadzona za pomocą odpowiednich rurek ogrzewa mieszkanie. Co interesujące, może służyć zarówno do chłodzenia, jak i ogrzewania pomieszczenia. Dzięki temu możemy skorzystać z zalet, jakie oferują nam odnawialne źródła energii. Koszt związany z wydatkami na ogrzewanie może spaść nawet kilkukrotnie- w zależności od stosowanych wcześniej rozwiązań. Sama instalacja do odbioru ciepła nie należy do skomplikowanych ani drogich. Jest to z pewnością duży plus dla wszystkich, potencjalnych użytkowników. Bardzo dobrze sprawdza się w nowych bądź zmodernizowanych budynkach.

Ekologia - to dzisiaj podstawa

Świadomość społeczeństwa w kwestiach dotyczących ochrony środowiska wzrasta z każdym rokiem. Co naturalne, odnawialne źródła energii zyskują coraz więcej zwolenników. Stanowią bardzo dobrą alternatywę długoterminową dla konkurencyjnych sposobów. Pompy ciepła powietrze-woda są przyjazne dla środowiska. Nie emitują do atmosfery zanieczyszczeń tak jak piece węglowe, w których to pali się także innymi materiałami, które nie są obojętne dla bezpieczeństwa ekosystemu. Pompa powietrze-woda wygrywa w tej kategorii także z ogrzewaniem elektrycznym – w naszym kraju większość prądu pochodzi przecież z elektrowni węglowych.

Oszczędności - aspekt ekonomiczny

Tutaj oszczędności mogą być naprawdę duże. W zależności od sposobu wcześniejszego ogrzewania nasze nowe rachunki mogą być nawet czterokrotnie niższe od poprzednich. Nawet biorąc pod uwagę koszt zakupu systemu bardzo łatwo tutaj o oszczędności. Co warto podkreślić to fakt, że w pewnym sensie stajemy się niezależni od różnego rodzaju skoków cen różnych surowców niezbędnych do ogrzewania domu. Ceny: gazu, węgla czy innych materiałów opałowych mogą mocno wzrastać. Co ma przełożenie na wyższe koszty ogrzewania. Tutaj tego problemu nie ma. Ekologiczne i wydajne pompy ciepła chronią nas przed zagrożeniem nagłego skoku cen energii i ogrzewania. Pompy ciepła to: nowoczesna, ekologiczna i bardzo wydajna metoda ogrzewania domu i wody. Potwierdzają to także opinie zadowolonych użytkowników. Warto przemyśleć już dzisiaj skorzystanie z możliwości tego rozwiązania.

Najnowsze wpisy

SEPARATOR MAGNETYCZNY
H-PURE DN32

Nowość w ochronie instalacji – VALVEX wprowadza funkcjonalne separatory magnetyczne.

Hitem wiosny 2024 stały się nowe separatory magnetyczne firmy VALVEX. Jeżeli chodzi o oczyszczanie instalacji centralnego ogrzewania z cząsteczek stałych i magnetycznych jest absolutnie najlepszym i nowatorskim rozwiązaniem. Te dwa separatory V-PURE DN25 i H-PURE DN32 mogą być zastosowane zarówno w instalacjach centralnego ogrzewania – zasilanymi pompami ciepła, kotłami gazowymi i innymi źródłami. Spełnią swoje zadanie również w instalacjach klimatyzacyjnych.

Czytaj więcej »