POWIETRZNA POMPA CIEPŁA - BUDOWA I FUNKCJONOWANIE

Zasady działania pompy ciepła powietrze-woda

Jeśli zastanawiacie się jak działa pompa ciepła powietrze-woda, uspakajamy, iż zasady działania tego rodzaju urządzeń są dość proste w teorii. Powietrze atmosferyczne ogrzewa czynnik chłodniczy, który następnie oddaje ciepło w skraplaczu. Woda bieżąca, czy też ta mająca służyć do ogrzewania pomieszczeń, poprzez instalację centralnego ogrzewania jest dzięki temu ogrzewana i skutecznie rozprowadza ciepło po całym budynku. Firmy LG lub Immergas produkują wyjątkowo wydajne i ekonomiczne produkty, którymi z pewnością wart się zainteresować. Kiedy wiemy już jak działa powietrzna pompa ciepła dowiedzmy się, jakie korzyści niesie ze sobą takie rozwiązanie. Opinie ekspertów są zgodne co do jednego, koszty montażu, problemy z nim związane są znacznie mniejsze niż w przypadku innych, bardziej popularnych rodzajów ogrzewania. Po pierwsze nie trzeba prowadzić wykopów lub innych prac ziemnych, a sam montaż zajmuje maksymalnie dwa dni robocze. Także elewacja budynku nie zostaje w znaczący sposób uszkodzona. Pompa ciepła powietrze-woda zainstalowana na budynku wygląda estetycznie i nowocześnie, czego przykładem mogą być produkty firmy Immergas, pośród których znajdują się także urządzenia przeznaczone wyłącznie do podgrzewania wody użytkowej. Są one eleganckie i wykończone estetycznymi materiałami.

Koszty mniejsze niż myślisz

Nawet topowe, najlepsze modele pomp, takie jak produkty firmy LG, można obecne zakupić znacznie taniej, niż za cenę, w jakiej są oferowane w sklepach. Możliwe jest to dzięki rządowemu programowi „Czyste powietrze”, oferujące dotacje dla osób wymieniających swoje dotychczasowe źródła ciepła na nowe, bardziej ekologiczne. Można uzyskać bezzwrotne środki na zakup oraz montaż, a wtedy koszt eksploatacji pompy zwraca się bardzo szybko. Dofinansowanie do pompy ciepła pozwala na staranne i wygodne wybranie najbardziej odpowiedniego egzemplarza.

Do domów jednorodzinnych nadają się doskonale pompy ciepła marki LG, które cechują się wysoką oszczędnością energii, co także przyczynia się do zmniejszenia wydatków związanych z energią elektryczną. Koszt pompy ciepła jest znacznie mniejszy niż innych, bardziej popularnych metod grzewczych. Także eksploatacja i serwisowanie nie jest tak kosztowne, jakby to mogło się wydawać.

Ekologicznie i ekonomicznie

Urządzenia te nie tylko są oszczędne, ale także nie wywierają złego wpływu na nasze środowisko naturalne. Powietrze jest jedynym czynnikiem, z którego korzysta pompa ciepła. Koszt eksploatacji składa się praktycznie tylko z opłat za energię elektryczną. Jak widać więc jest to interesujące rozwiązanie, zarówno pod względem zakupu, jak i możliwości uzyskania dofinansowania, wydajności, oraz kosztów działania. Dobrze jest zatem poszukując nowego źródła ciepła do swojego domu zwrócić uwagę na pompy ciepła.

Najnowsze wpisy