15 maj, 2017 w: Opisy produktów komentarzy: 0 Wyświetleń: 495

Nowa pompa ciepła Galmet Spectra

Znacznie ulepszona, kolejna generacja pompy ciepła Spectra to jeszcze większe oszczędności dla Twojej rodziny. Dzięki zmodyfikowanej konstrukcji, Spectra osiąga COP na poziomie 3,49. Pompa wyposażona jest w intuicyjny, dotykowy sterownik oraz zbiornik o pojemności 200 litrów z wężownicą spiralną - umożliwiającą podłączenie innych źródeł ciepła, m.in. kotła na paliwo stałe czy kolektorów słonecznych.

Ekologiczna pompa ciepła Spectra, to pewność komfortu ciepłej wody użytkowej i gwarancja oszczędności.Korzysta z Odnawialnych Źródeł Energii (OZE). Ogrzewa wodę użytkową do temperatury nawet 55°C. Zintegrowany z pompą ciepła zasobnik o pojemności 200 litrów zabezpiecza ciepłą wodę użytkową dla 4-5 osobowej rodziny. Roczne oszczędności wynikające z użytkowania pompy ciepła w porównaniu do grzałki elektrycznej sięgają około 1000 PLN (2000 kWh) (Przy założeniu że zużycie wody wyniesie 200 l/dzień.)

Pompa ciepła Spectra

Zalety w skrócie:

 • Wartość współczynnika COP: 3,49
 • Podgrzewanie wody do temperatury 55°C.
 • Inteligentny, dotykowy sterownik z funkcjami ECO, ANTYLEGIONELLA, PARTY oraz możliwością współpracy z instalacją solarną
 • SQUARE Jacket Design® - nowoczesny, kwadratowy kształt zewnętrznej obudowy urządzenia.
 • Zbiornik (poj. 200 l) wyposażony w wężownicę do podłączenia dodatkowego źródła ciepła.
 • Możliwość ustawienia harmonogramu pracy zarówno pompy ciepła jak i pompy cyrkulacyjnej.
 • Niskie zużycie energii – tylko 0,45 kWh.
 • Grzałka elektryczna 2 kW do dogrzewania wody w okresach wzmożonego zapotrzebowania na c.w.u. - w standardzie.
 • Osuszanie i częściowe klimatyzowanie pomieszczenia podczas pracy.
 • Kwalifikuje się do dofinansowań.
 • Jeszcze większe oszczędności po połączeniu pompy ciepła z dodatkowym źródłem ciepła w Hybrydowy System Grzewczy (HSG).

Tryby pracy
a) Tryb ECO - W tym trybie pracuje tylko pompa ciepła do temperatury 50°C, powyżej tej temperatury uruchomiona zostaje grzałka.
b) Tryb PARTY - W tym trybie pracuje pompa ciepła i grzałka elektryczna. Głównym zadaniem tego trybu jest szybkie przygotowanie ciepłej wody.
c) Tryb z dodatkowym źródłem ciepła:
- Pompa ciepła + kolektor słoneczny – w tym trybie użytkownik ustawia czas w którym będzie pracował kolektor słoneczny, jeżeli po tym czasie woda nie zostanie podgrzana do zadanej temperatury to uruchamia się pompa ciepła.
- Pompa ciepła + kocioł c.o. – w tym trybie pracuje pompa ciepła do czasu aż nie wzrośnie temperatura w kotle c.o.

Schemat orurowania pompy Spectra:

spectra schemat orurowania

Odnawialne źródło energii dla całej rodziny

Ekologiczna pompa ciepła Spectra, to pewność komfortu ciepłej wody użytkowej i gwarancja oszczędności. Korzystając z odnawialnych źródeł energii oferuje możliwość ogrzania wody użytkowej, do temperatury nawet 55°C. Zintegrowany z pompą ciepła zasobnik o pojemności 200 litrów zabezpiecza ciepłą wodę użytkową dla 4 - 5 osobowej rodziny.

Wygodne i ekonomiczne rozwiązania

Wygodę użytkowania podkreśla funkcja Party pozwalająca na ekspresowe podgrzanie wody. Dla bezpieczeństwa użytkowników pompa została wyposażona w funkcję Antylegionella, która dba o zdrowie użytkowników. Funkcja Eco zapewnia optymalizację pracy pompy. Niskie zużycie energii i bardzo dobre parametry potwierdza najwyższa z dostępnych klasa efektywności energetycznej A. Roczne oszczędności wynikające z użytkowania pompy ciepła Spectra sięgają 1000 pln.

Galmet Spectra

System Hybrydowy

Zastosowanie, dodatkowej wężownicy pozwala na połączenie pompy Spectra do c.w.u. z dodatkowym, zewnętrznym źródłem ciepła: kotłem c.o. lub kolektorami słonecznymi w, jeszcze wydajniejszy, Hybrydowy System Ogrzewania Wody Użytkowej. Współpracą urządzeń w danym systemie zarządza sterownik pompy ciepła.

Wygodne sterowanie

Dotykowy, intuicyjny sterownik, z kolorowym ekranem LCD, pozwala na zarządzenie pracą pompy ciepła jak i pompy cyrkulacyjnej. Dla zarządzania różnymi schematami grzania wody użytkowej, każdy sterownik, posiada wgraną bazę konfiguracji. Oferuje możliwość ustawienia godzinowego harmonogramu pracy pompy, np. w celu skorzystania z zalet taryfy nocnej lub wyłączania pompy w zadanych godzinach. Sterownik pompy pozwala na utrzymywanie określonej temperatury wody w zasobniku. Wyświetlacz prezentuje jednocześnie podgląd bieżących parametrów i temperatur. Wszystkie te opcje dostępne są z poziomu dedykowanego regulatora pokojowego. Specyfika pracy pompy Spectra sprawia, że pozwala ona dodatkowo na częściowe chłodzenie i osuszanie pomieszczenia, w którym pracuje. Funkcje te są szczególnie przydatne w lecie.

Sterownik Tech ST-530

Kompleksowe rozwiązania

Pompa ciepła Spectra instalowana jest wewnątrz budynku i wymaga jedynie przyłączy: hydraulicznego i elektrycznego oraz doprowadzenia kanałów powietrznych. Dla zapewnienia wygodnego i szybkiego montażu do każdej pompy Spectra oferowane są niezbędne elementy wentylacji.

Pompa Galmet Spectra do kupienia w naszym sklepie: tutaj

Komentarze

Zostaw swój komentarz