24 kwi, 2018 w: Aktualności komentarzy: 0 Wyświetleń: 284

Dopłata do pieca gazowego od PGNiG

PGNiG Obrót Detaliczny ruszy 2 maja br. z programem dopłat do wymiany dotychczasowego źródła ciepła na paliwo stałe na kotły gazowe. W ramach ogólnopolskiego programu PGNiG dopłaty do kotła gazowego może uzyskać w sumie 11 tysięcy gospodarstw domowych, podała spółka.

Rodziny, które mają w domu piec nazywany popularnie kopciuchem, mogą liczyć na spore wsparcie przy wymianie pieca na nowy ekologiczny model. Decydując się na taką wymianę i przejście na ogrzewanie gazowe, mogą otrzymać dotację od PGNiG rzędu nawet 3 tys. zł.

– To dobrze, że rodziny otrzymają atrakcyjną ofertę. Dzięki podpisanej umowie tysiąc rodzin, posiadających Kartę Dużej Rodziny, może liczyć na dofinansowanie nawet do 3 tys. złotych – powiedziała Elżbieta Rafalska, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Dodatkowo w ramach programu PGNiG blisko 10 tys. gospodarstw domowych będzie mogło skorzystać z dopłaty nieprzekraczającej 1 tys. zł.

"Musimy zwiększyć dostępność i konkurencyjność gazu, zbliżamy się do zrównoważenia cen gazu i paliwa węglowego, Wyrażam zadowolenie, że PGNiG chce wyjść naprzeciw oczekiwaniom społecznym. W ciągu kilku lat da to zmniejszenie zanieczyszczenia. Cieszę się, że te spółki przedstawiają część społeczną w swojej strategii" - powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski podczas konferencji.

Wnioski w ramach programu będzie można składać osobiście w Biurach Obsługi Klienta PGNiG Obrót Detaliczny od 2 maja 2018 roku. Wszystkie osoby zainteresowane dofinansowaniem będą musiały zlikwidować dotychczasowe źródło ciepła na paliwo stałe, a także zakupić i zainstalować jako źródło ogrzewania kocioł kondensacyjny zasilany paliwem gazowym.

Więcej o programie dowiesz się tutaj:  Dopłata do kotła PGNiG

Kotły spełniające warunki do otrzymania dofinansowania znajdziesz tutaj: 

Kotły dwufunkcyjne

Kotły jednofunkcyjne

Komentarze

Zostaw swój komentarz